Zelené potraviny – jarní vzpruha

Jaro je snad všemi obyvateli mírného pásu nejtoužebněji očekávané roční období. S postupným oteplováním odkládáme kabáty, s nedočkavostí sledujeme, jak se bílé zasněžené pláně mění a pomaloučku se na svět klubou první zelené výhonky. Jarní pohodu nám ale často dokáže znepříjemnit únava, která se s urputnou pravidelností dostavuje po náročné zimě.

A zrovna v čase, kdy od nás všichni očekávají, že vyskočíme a začneme řešit všechno, co jsme během zimních plískanic odsouvali. Naše tělo navíc čeká totéž, co naše obydlí, tedy nezbytný jarní úklid. O ten se tělo postará v každém případě. Pokud mu ale nedodáme potřebnou energii, může reagovat únavou či psychickou skleslostí, virózami, nebo například stavy, které nazýváme alergiemi. Prostě když tělo nemá dostatek sil, není schopno zvládnout sebe sama a zároveň ještě k tomu ataky okolí. Reakce na stálé vyčerpávání pak na sebe nedá dlouho čekat. Jarní únavu zná každý z nás, stejně jako duševní skleslost. Ale spojovat virózy a alergie s únavou nás vždy nenapadne. Z pohledu čínské medicíny se ovšem jedná neustále o totéž, o energetický deficit organismu. To je také jedním z důvodů, proč nás alergie sužují hlavně na jaře. Tělo se začne potýkat s ekzémem, slzením očí a podobnými příznaky, které zahrnujeme pod pojem alergická reakce. Jenže jarními potížemi to, bohužel, nekončí. K nedostatečnosti energie, vyplývající z jarního vyčerpání, patří totiž i nemoci, které nás sklátí v létě na dovolené. Tělo při jarním úklidu vyčerpalo zásoby energie. Zbude mu tak akorát na každodenní život, ale naše letní radovánky, ať už jimi myslíme horskou túru, plážový volejbal, nebo dokonce jenom pořádnou párty s grilovanými dobrotami a míchanými koktejly už nezvládne.
Původní čínská medicína uvádí jako nejdůležitější recept na dobře prožitý budoucí rok využití mezidobí Země v lednu. To nás na jarní úklid velmi dobře připraví. Nicméně stejně jako oceníme pomoc bližních v předvelikonočním gruntování, tak i naše tělo potěšíme v jarním období podporou jeho už tak vyčerpané energie. Účinným životabudičem budou zelené potraviny. Nejenže dokáží doplnit chybějící energii, ale pomohou i tělu v jeho náročných jarních ktivitách, včetně důkladné vnitřní očisty. Naši předkové sbírali mladé kopřivy a další zelené byliny. Dodnes se nám zachovala velikonoční hlavnička – nákyp z kopřiv či kopřivový špenát nebo recept na kuře na sedmikráskách. Ne vždy ale máme kolem sebe pučící louky, ne vždy máme čas vyběhnout za humna a natrhat dostatek bylin pro naše kulinářské umění a – upřímně řečeno – ne vždy máme k dispozici humna plná rozkvetlých bylin. Tělo bychom ale o podporu zelených potravin rozhodně ochudit neměli a díky produktům Energy – zeleným potravinám – to naštěstí zvládneme i v časovém presu.
Z pohledu tradiční čínské medicíny můžeme zelené potraviny velmi dobře odlišit podle cíle, který jejich užíváním sledujeme. Tyto přípravky obecně patří k prvku Dřevo, ovšem vodní řasy řadíme více k jinu, zatímco mladý ječmen k jangu.
Z toho potom vyplývá možnost jejich použití. V současné době se dokonce můžeme rozhodnout, po kterém přípravku sáhneme. Máme na výběr z Chlorelly, Spiruliny Barley a mladého ječmene – Barlye.

CHLORELLA A BARLEY
Prvku Voda můžeme říci, že se jedná o podporu života, zatímco Dřevo je vstup života, život sám. Použijeme-li tedy řasu samotnou – Chlorellu, hovoříme o podpoře života, o pomalém procesu, který zkvalitňuje naši vitalitu. Barley je téměř jejím pravým opakem, svou dravostí mladého osení nám prakticky ihned dodává aktivní energii. Její působení je ovšem časově značně omezené. Zatímco při dlouhodobém používání Chlorelly zůstáváme i po jejím vysazení poměrně dlouho pod účinnou clonou, Barley se chová podobně jako bubínková kamínka. Ta začnou okamžitě žhnout, ale po vyhasnutí velmi rychle vychladnou. Působnost Barleye je tedy velmi silná, okamžitá, ale krátkodobá. Chlorellu využíváme při preventivním podávání jako pomalý prostředek ke stálému vzestupu energie, Barley pro okamžité zvýšení použitelné energie.

SPIRULINA BARLEY
Mimořádně zajímavým doplňkem obou krajních přípravků je Spirulina Barley. Jinové působení Spiruliny zklidňuje a stahuje dravé a ne vždy vítané účinky Barleye, jang Barleye zase přidá na rychlosti účinkům jinové Spiruliny. Výsledkem je velmi dobře vyvážený přípravek pro kategorii značně vytížených jedinců, kteří potřebují doplňovat velmi rychle aktivní energii, ovšem vzhledem ke své jangovosti nejsou schopni přijmout Barley (např. manažeři). I u této skupiny osob však lze doporučit současné jednorázové či krátkodobé podání Barleye pro jeho okamžité doplnění aktivní energie.

Zelené potraviny nám vlastně všechno říkají samotným názvem – dávají našemu životu zelenou. Samotný rozjezd je už na nás.

Eva JOACHIMOVÁ

Zdroj: http://www.greendays.cz/menu_x4x.asp

Napsáno 13.2.2011
» seznam článků


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS