Lupy

Napsáno 22.9.2010

Lupy jsou drobné částečky odumřelé kůže na hlavě. Na celém těle se vrchní vrstva kůže obměňuje v intervalu 4 dnů. V případě lupů na hlavě jde o obměnu, která je ještě kratší než 4 dny. Z estetického hlediska jsou lupy pro člověka nepříjemná záležitost. Hlava nepříjemně svědí, lupy jsou ve vlasech viditelné a většinou jsou viditelné i na oděvu. Lidé, kteří mají problémy s lupy, mohou pak ztrácet sebedůvěru, neboť na vnější okolí působí dojmem člověka, který na sebe nedbá a nestará se o svou hygienu. Tento problém se jen velmi těžko skrývá. Někdy se tvoří na pokožce hlavy ložiska s nažloutlými šupinami, která nepříjemně svědí. Dalším škrábáním, kartáčováním se tento problém jenom zhoršuje. Také intenzivní mytí vlasů se snahou mechanicky odstranit lupy je pouze na škodu. Vlasy se mohou úplně odmastit, pokožka hlavy bude ještě více podrážděná a bude mít sklon se ještě více mastit

více


Afty – nová možnost terapie

Napsáno 22.9.2010

Afty jsou velmi časté onemocnění, které postihuje zhruba čtvrtinu populace, častěji ženy než muže. Jejich výsev je nejhojnější v mladším věku, po 30 letech se objevují s mnohem nižší frekvencí.

Afty se vyskytují v několika formách. Nejčastěji se jedná o aftosis minor (vřídky do průměru 1 cm). Vzácněji aftosis herpetifosmis s mnohočetným výsevem drobných aft a aftosis major s ulceracemi velikosti 1-3 cm v průměru.

Afty jsou okrouhlé či oválné, ostře ohraničené vřídky s červeným okrajem a bělavým povlakem, vždy se vyskytují na nerohovějící sliznici dutiny ústní a jsou silně bolestivé. Jejich původ je nejasný. V současnosti se uvažuje o několika příčinných faktorech (genetické, imunologické, psychogenní, virové), žádný z nich však nebyl jednoznačně prokázán. Hojení trvá 1-2 týdny, u velkých lézí je však mnohem delší a komplikovanější.

Afty zasahují do života jedince nejen nepříjemným pálením a bolestí, ale zejména bolestivostí při přijímaní potravy nebo i mluvení. Obtíže jsou většinou závislé na množství a velikosti afty. Bolest nejen neumožňuje přijímat tuhou potravu, ale omezuje i v pracovním, soukromém a společenském životě.

více


Psí sádlo - originální bylinná mast

Napsáno 16.9.2010

Akutní respirační infekce patří mezi nejčetnější onemocnění obyvatelstva prakticky na celém světě a postihují všechny věkové kategorie. Již naši předkové objevili psí sádlo a jeho blahodárné účinky při aplikaci do oblasti hrudníku a zad. A právě generacemi prověřené psí sádlo se stalo inspirací při vývoji unikátní bylinné masti Dr. Weisse.

Psí sádlo Dr. Weiss – Originální bylinná mast je k dostání v lékárnách od podzimu loňského roku. Obsahuje extrakt z 10 rostlin, jež obsahují účinné složky známé svými výraznými antibakteriálními a hojivými účinky při onemocnění dýchacích cest.

Přesněji se jedná o extrakty z osmi bylin: světlíku lékařského (Euphrasia rostkoviana), měsíčku lékařského (Calendula officinalis), jitrocele kopinatého (Plantago lanceolata), černého bezu (Sambucus nigra), řebříčku obecného (Achillea millefolium), violky vonné (Viola odorata), slézu maurského (Malva mauritania) a přesličky rolní (Equisetum arvense), které jsou doplněny o dvě silice z blahovičníku kulatoplodého (Eucalyptus globulus) a tymiánu obecného (Thymus vulgaris).

více


Oleje z ořechů a semen 3.díl

Napsáno 12.9.2010

Dnes vám představíme posledních 5 olejů z ořechů nebo semen, které můžete využít ve své kuchyni.

Kukuřičný olej

Kukuřičný olej (olej z kukuřičných klíčků) je hustý, má zlatožlutou barvu a jemnou obilovinou chuť. Olej je bohatý na polynenasycené kyseliny, které snižují riziko vzniku a rozvoje cévních a srdečních chorob. Olej obsahuje koenzymu Q 10 a využívá se k ošetření dásní a zubů. Olej se používá při přípravě pokrmů z obilovin, je ideální na zeleninové saláty, ale i na dušení. Kukuřičný olej je zdravotně výhodný pro svůj velký obsah vícenásobně nenasycených tuků i pro svůj vysoký bod varu, díky kterému se nepřipaluje.

Kukuřičný olej využijeme třeba při přípravě Opékaného tofu se zeleninou .

Lněný olej

Olej lisovaný za studena ze semen lnu setého. Lněný olej obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin (omega 3), především α-linolenové kyseliny a má zlatožlutou barvu. Lněný olej v kombinaci s tvarohem podporuje zásobování buněk kyslíkem a má vysoce protirakovinné účinky. Olej je vhodný především v dietní a ve studené kuchyni. Pro posílení imunity se doporučuje konzumace 1 lžíce oleje denně.

více


Kvetoucí čaj

Napsáno 12.9.2010

Kvetoucí čaj je umělecky vyroben z ručně svazovaných lístků zeleného (stříbrného) čaje. Výběrové lístky zeleného čaje tvoří základ čajového poupěte, které uvnitř skrývá barevné květy bylinek. Čajové poupě se vhodí do konvice s vodou a pak můžete obdivovat „zázrak přírody“ v podobě postupného rozkvétání čaje přímo před Vašima očima (3–5 min.). Celý zážitek je pak završen konzumací lahodného čaje s blahodárnými účinky. Květ je vícenálevový. Doporučujeme použít jeden květ pro 0,5 litru vody o teplotě 90 °C. Naše nabídka zahrnuje druhy kvetoucího čaje s romantickým názvy podle květu čajového poupěte: Srdce k srdci, Tančící víla, Nekončící láska a další druhy.

Jako připravit kvetoucí čaj

Toto čínské umění je staré celá staletí, ale pro mnohé z nás je zcela nové. Zde je několik tipů, jak vařit dokonalý Kvetoucí čaj.
Pro přípravu kvetoucího čaje použijte větší skleněnou konvici, abyste si mohli vychutnat kvetení kvítku.
Druhou možností je použití sklenice na víno na servírování čaje individuálně. Při pozorování květu čaje chcete vidět poklad ukrytý uvnitř, takže malé čajové Hrnečky nejsou vhodné pro přípravu tohoto druhu čaje. Jednoduše vhoďte čajovou kuličku do skleněné nádoby naplněné horkou vodou nebo kuličku v nádobě zalijte vroucí vodou. Použijte jednu čajovou kuličku na 0,5-1 litru vody v závislosti na požadované síle čaje. Nechte nasáknout 3-5 minut a pozorujte jako květ začne kvést. Toto je začátek kouzla, nesnažte se ho urychlit rukama, nechte ať se rozvine sám a ukáže krásu, která se skrývá uvnitř. Můžete nechat čaj v konvici naplněné vodou a vychutnávat si jeho krásu ještě déle.

více


Oleje z ořechů a semen 2.díl

Napsáno 12.9.2010

Na našem trhu je mnoho druhů rostlinných olejů. Dostali jste pro vás neznámý olej a nevíte do jakého pokrmu ho použít? Právě pro vás jsme připravili sérii tří článků o olejích a jejich kuchyňském využití.

 

Arašídový olej

Arašídový olej se získává lisováním jader podzemnice olejné. Je světlý, má jemnou příchuť, ořechovou vůni a neutrální chuť. Olej je bohatý na jednoduché nenasycené mastné kyseliny a vitamín E. Arašídový olej je nepostradatelný při vaření pokrmů z asijské kuchyně. Olej lze jej ohřívat na vysoké teploty, proto se hodí k smažení, grilování a především fritování. Lze jej ovšem použít i při přípravě majonézy či studené omáčky.

Arašídový olej využijeme třeba při přípravě Marinované hovězí maso či Krevet s paprikami.

Hroznový olej

Olej lisovaný za studena ze semen hroznů. Hroznový olej obsahuje účinnou látku procyanin, která účinně chrání organismus před volnými radikály. Olej je velmi bohatý na kyselinu linolovou. Je vhodný k ochucení jemných pokrmů. Hroznový olej lze zahřívat na vysoké teploty, a proto se hodí k vaření, pečení a smažení, ale doporučuji ho používat spíše ve studené kuchyni.

Olej využijete při pečení Hrníčkové buchty s ovocem , přípravě Fazolového salátu se sýrem, případně jím můžete nahradit olej při přípravě zeleninových salátů.

více


Oleje z ořechů a semen 1.díl

Napsáno 12.9.2010

V naší kuchyni se setkáváme s nejrůznějšími druhy známých i méně používaných olejů. Prozradíme vám, jaké je jejich nejlepší uplatnění.

Olej je kapalina tvořená molekulami, které obsahují hydrofobní uhlovodíkové řetězce. Proto se oleje nerozpouští ve vodě. Mají také menší hustotu než voda.

Potravinářské, jedlé oleje jsou rostlinné kapalné triacylglyceroly. Mohou mít jednu nebo více nenasycených vazeb. Čím více je dvojných vazeb v řetězci, tím je olej tekutější.

V rostlinných tkáních slouží oleje jako zásobárna energie, často jako pohotový energetický zdroj pro klíčící semena. (čerpáno ze slovníku Wikipedie).

Ořechový olej

Ořechový olej je lahodný, světle žlutý, ale čirý a s jemnou ořechovou chutí. Olej má vysoký podíl vícenásobně nenasycené mastné kyseliny. Používá se v malém množství, převážně do zeleninových salátů, polévek a moučníků.

Ořechový olej využijete třeba při přípravě pokrmů Polníček s hřiby nebo Kokosová kachna a ananas.

více


Ostropestřec mariánský – nadějný lék na rakovinu

Napsáno 12.9.2010

Nad léčivými vlastnostmi této rostliny nyní bádají čeští vědci. Ze semínek získávají substanci silybin, kterou pak přetvářejí do mimořádně nadějného léku na rakovinu.
Tento bodlákový výtažek nyní v laboratořích zdokonaluje tým profesora Vladimíra Křena z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ve spolupráci s odborníky z olomoucké Univerzity Palackého. 
Princip spočívá v tom, že silybin nádor doslova vyhladoví. Jinak řečeno: zabrání vývoji cév, které tumor vyživují. „Cévy zaniknou anebo se vůbec nevyvinou, takže nádor odumře,“ vysvětlil Vladimír Křen.
Rakovinný nádor už v raném stadiu vysílá do okolí „hladové“ stresové signály. Ty pak tělo donutí, aby k nádoru vystavěl vyživovací cévní cestu.

„Nádor si prostě na organismu vynutí, aby ho živil. A když tomu zamezíme, může tumor už v raném stadiu odumřít. Jinak po vzniku vyživovacího cévního řečiště začne rychle růst, a může dokonce do krevního oběhu pouštět své buňky. Nádor tak metastázuje,“ říká profesor Křen.
Vědci dokončují testy svých bodlákových substancí na buňkách. A protože jsou mimořádně slibné, chtějí ještě letos přejít k ověřování léčivých účinků preparátu na myších zasažených rakovinou.
„Ke zkouškám na nemocných lidech a k hotovému léku bychom se mohli dopracovat, pokud půjde vše dobře, asi tak do deseti let. Je to ještě dlouhá, ale velmi nadějná cesta,“ upozorňuje Křen.
Již teď je však jasné, že jde o ryze českou, šetrnou metodu léčby pevných typů nádorů s minimálními či nulovými vedlejšími účinky. S jedinou výjimkou - silybin nezabírá na leukemii. A ještě v něčem je tato metoda výjimečná. Může doplňovat klasickou chemoterapii, která sice nádor zabíjí, ale oslabuje zároveň imunitu člověka. Silybin nádor oslabí a chemoterapie jej dorazí.

více


Další pomocník proti rakovině. Ořechy

Napsáno 12.9.2010

WASHINGTON - Vlašské ořechy se zřejmě zařadí na seznam potravin, které pomáhají snížit riziko vzniku rakoviny prsu. Vědci ke svému výzkumu využili myší. Díky zařazení ořechů do jídelníčku se nádory objevovaly o pět týdnů později. Vědci předpokládají, že tak to také bude fungovat u lidí.

Výzkumný tým z Marshallovy univerzity v Západní Virginii při pokusech použil laboratorní myši speciálně vyšlechtěné tak, aby u nich vznikl tento typ rakoviny. Za normálních okolností se u nich během pěti měsíců objeví nádor.

Polovinu myší každý den krmili takovým množstvím vlašských ořechů, které u člověka odpovídá jedné hrstce, druhá polovina dostávala běžné krmivo. U těch myší, které se živily vlašskými ořechy, se rakovina prsu objevila méně často a nádory byly menší než u těch, které měly obvyklou stravu.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS