Kvetoucí čaj

Kvetoucí čaj je umělecky vyroben z ručně svazovaných lístků zeleného (stříbrného) čaje. Výběrové lístky zeleného čaje tvoří základ čajového poupěte, které uvnitř skrývá barevné květy bylinek. Čajové poupě se vhodí do konvice s vodou a pak můžete obdivovat „zázrak přírody“ v podobě postupného rozkvétání čaje přímo před Vašima očima (3–5 min.). Celý zážitek je pak završen konzumací lahodného čaje s blahodárnými účinky. Květ je vícenálevový. Doporučujeme použít jeden květ pro 0,5 litru vody o teplotě 90 °C. Naše nabídka zahrnuje druhy kvetoucího čaje s romantickým názvy podle květu čajového poupěte: Srdce k srdci, Tančící víla, Nekončící láska a další druhy.

Jako připravit kvetoucí čaj

Toto čínské umění je staré celá staletí, ale pro mnohé z nás je zcela nové. Zde je několik tipů, jak vařit dokonalý Kvetoucí čaj.
Pro přípravu kvetoucího čaje použijte větší skleněnou konvici, abyste si mohli vychutnat kvetení kvítku.
Druhou možností je použití sklenice na víno na servírování čaje individuálně. Při pozorování květu čaje chcete vidět poklad ukrytý uvnitř, takže malé čajové Hrnečky nejsou vhodné pro přípravu tohoto druhu čaje. Jednoduše vhoďte čajovou kuličku do skleněné nádoby naplněné horkou vodou nebo kuličku v nádobě zalijte vroucí vodou. Použijte jednu čajovou kuličku na 0,5-1 litru vody v závislosti na požadované síle čaje. Nechte nasáknout 3-5 minut a pozorujte jako květ začne kvést. Toto je začátek kouzla, nesnažte se ho urychlit rukama, nechte ať se rozvine sám a ukáže krásu, která se skrývá uvnitř. Můžete nechat čaj v konvici naplněné vodou a vychutnávat si jeho krásu ještě déle.


Je pití kvetoucího čaje zdravé?

Je kvetoucí čaj vhodný pro vás? Odpověď je určitě ano. Kvetoucí čaj je bohatý na antioxidanty a přináší mnoho zdravotních výhod. Jelikož je vyroben ze zeleného a bílého čaje, podporuje naše zdraví.

V Číně se čaj k léčebným účelům používá již celé věky. Kvetoucí čaj vyrobený z čaje Silver Needle White je dobrý nejen pro vás, ale je jedním z nejlepších čajů vůbec. Silver Needle White, známý také jako Silver Tip White Tea, je nejvíce ceněn ze všech bílých čajů pěstovaných v provincii Fujian v Číně. Za tuto vysokou kvalitu vděčí Bai Hao Yin Zhen (Silver Needle White Hair), které se vyrábí z velkých neotevřených na slunci sušených čajových pupenů pečlivě napíchnuté na tenké jehly. Vzhledem k tomu, že Silver Needle Tea byl vždy považován za výjimečný čaj, byl několik desetiletí vyhrazen pouze pro čínskou císařskou rodinu. Najkrehkejšie bílé čajové pupeny se sbírají pouze několik dnů brzy na jaře, což vede k dokonalosti, kterou je vidět v poháru, kde čaj vytváří nádhernou jemnou vůni ořechů narozdíl od ostatních bílých čajů.

Jedinečné aroma Silver Needle Tea je sladká, jemná a plná přírody.

Needle Silver White Tea obsahuje prokazatelně malé množství kofeinu, ale i přesto je velmi silný. Má třikrát tolik antioxidačních polyfenolů jako zelený nebo černý čaj a bylo prokázáno, že je daleko účinnější v neutralizaci volných radikálů. To dokazuje jeho antioxidační, antiradiačné a protirakovinné účinky. Bílý čaj obsahuje nejmenší množství kofeinu ze všech čajů a kávových nápojů. Šálek bílého čaje má v průměru 8-15 miligramů kofeinu, zatímco šálek kávy obsahuje 60-120 mg.

Jak kvetoucí čaje fungují si můžete názorně prohlédnout na tomto videu:

 

Online prodej: Kvetoucí čaje

 

 

Napsáno 12.9.2010
» seznam článků


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS