Další pomocník proti rakovině. Ořechy

WASHINGTON - Vlašské ořechy se zřejmě zařadí na seznam potravin, které pomáhají snížit riziko vzniku rakoviny prsu. Vědci ke svému výzkumu využili myší. Díky zařazení ořechů do jídelníčku se nádory objevovaly o pět týdnů později. Vědci předpokládají, že tak to také bude fungovat u lidí.

Výzkumný tým z Marshallovy univerzity v Západní Virginii při pokusech použil laboratorní myši speciálně vyšlechtěné tak, aby u nich vznikl tento typ rakoviny. Za normálních okolností se u nich během pěti měsíců objeví nádor.

Polovinu myší každý den krmili takovým množstvím vlašských ořechů, které u člověka odpovídá jedné hrstce, druhá polovina dostávala běžné krmivo. U těch myší, které se živily vlašskými ořechy, se rakovina prsu objevila méně často a nádory byly menší než u těch, které měly obvyklou stravu.

"Vlašské ořechy jsou daleko lepší svačinka než sušenky, hranolky nebo brambůrky," doporučila Eliane Hardmanová, která se na výzkumu podílela.

Tyto ořechy obsahují řadu látek, které zpomalují rakovinné bujení, jako jsou omega 3 mastné kyseliny, antioxidanty a fytosteroly. "Víme, že zdravé potraviny celkově zabraňují vzniku všech druhů chronických onemocnění," dodala Hardmanová.

Studie přinesla další důkaz, že omega 3 mastné kyseliny jsou v mnoha ohledech lidskému zdraví prospěšné, působí také jako prevence srdečních onemocnění.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/dalsi-pomocnik-proti-rakovine-orechy-dwm-/ln_veda.asp?c=A090422_102923_ln_veda_bat

Autor: Lidovky.cz (21.08.2009 16:42)

Online prodej: Olej z vlašských ořechů

 

Napsáno 12.9.2010
» seznam článků


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS