Ixoderm - bezpečná likvidace přisátých klíšťat

Přípravek první volby určený k rychlé paralizaci, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte znamená definitivní konec diskusí, zda a čím přisáté klíště zakápnout, jeslti je lepší jej vyšroubovat nebo vyviklat... Nic takového! Ixoderm potenciálně rizikovou situaci řeší bezpečně, efektivně, rychle a bez jakýchkoliv věkových omezení (je vhodný i pro nejmenší děti).

Jak působí Ixoderm

Unikátní formule přípravku Ixoderm vychází z originálních poznatků týkajících se rizik vznikajících během odstraňování klíšťat a přípravek svými účinky pokrývá celou problematiku rychlého a bezpečného odstranění klíštěte. Přípravek plně vyhovuje předpokladům nutnosti rychlého zneschopnění, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte.

Prvním a zásadním účinkem přípravku je okamžitá anesteze (zneschopnění) klíštěte bez vyvolání jakékoliv jeho obranné reakce (především zvýšené slinění či vyzvracení obsahu útrob klíštěte do ranky).

Současným účinkem přípravku je bezprostřední dezinfekce povrchu klíštěte, okolí ranky, přímého okraje ranky a dále rychlý prostup dezinfekčního prostředku okolím ústního ústrojí (hypostomu) klíštěte jednak do ranky a následná penetrace dezinfekční látky do tkání ve vnitřním okolí ranky a současný prostup dezinfekčního prostředku do vnitřku ústního ústrojí (hypostomu) klíštěte a do jeho dalších vnitřních částí.

Dalším dosaženým účinkem přípravku Ixoderm je narušení a změkčení tzv. cementové vrstvy, která se vytvořila kolem hypostomu a jíž je klíště v rance pevně uchyceno. Působením přípravku dochází k šetrnému a spolehlivému usmrcení klíštěte a jeho současnému zpevněni do té míry, že je následně možné ho jednoduše a bezpečně odstranit. Následně dochází k současné desinfekci ranky.

 

Působení přípravku

1. fáze nanesení přípravku Ixoderm
    na klíště - Anesteze

2. fáze likvidace klíštěte

   
Nanesení přípravku na klíště Působení přípravku po 1 minutě od aplikace Působení přípravku po 9 minutách od aplikace Úplná likvidace klíštětě po 15 minutách od aplikace
Nanesení přípravku na klíště Působení přípravku po 1 minutě
od aplikace
Působení přípravku po 9 minutách
od aplikace
Úplná likvidace klíštětě po 15 minutách
od aplikace
Během nanesení přípravku na klíště docházi k jeho okamžitému znehybnění bez vyvolání obranných reakcí klíštěte.      

 

Fáze zneškodnění klíštěte

 

Online objednávka:   Ixoderm 10 ml

Zdroj: http://www.ixoderm.cz

Napsáno 29.7.2010
» seznam článků


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS