HOUBA REISHI (Ganoderma lucidum)

Napsáno 12.7.2010

ReishiReishi, zvaná též Ganoderma lucidum, a nebo Lingzhi je nadějí současné medicíny. Již 2000 let ji používají čínští léčitelé jako „kouzelnou rostlinu", která pomáhá léčit a předcházet mnoha chorobám. V Číně se taky nazývá božskou houbou nesmrtelnosti. Současné výzkumy potvrzují, že složky obsažené v houbě Reishi mají pozitivní vliv na zlepšení kvality zdraví a prodloužení života.
Vynikající léčivá rostlina na oběhový systém. Zvyšuje průtok krve, snižuje hladinu cholesterolu, snižuje krevní tlak, srdeční sval je schopen fungovat mnohem účinněji při nižším přídělu přiváděného kyslíku. Zklidňuje nervovou soustavu, zmírňuje bolest, léčí artritidu, nespavost, hypertenzi, astma, bronchitidu, angíny a zlepšuje imunitní systém. Má antiseptické vlastnosti.

více


ŽEN-ŠEN (Panax Ginseng)

Napsáno 12.7.2010

Tajemství ženšenového kořene

žen-šenKdyž před třemi a půl tisíci lety před naším letopočtem zakladatel přírodní medicíny čínský císař Šeng-Nung objevil ženšen a zázračné účinky jeho kořene, nazval ho králem bylin a elixírem života. Další císaři v Číně a v Koreji ho označovali kořenem života, kořenem muže, divokým kořenem, kořenem podobným člověku. Ženšen také v překladu z čínštiny znamená kořen člověka. Podle filozofie taoismu léčí úplně všechno a jeho účinky jsou přímo zázračné.
Je zdrojem energie, stimuluje tělo i mozek, zbavuje člověka únavy, aktivizuje potenci a má pozitivní vliv na celkovou vitalitu. Právě ta je v tradiční čínské medicíně základem dlouhého a zdravého života, slouží k tomu, aby člověk mohl jak v soukromém, tak v profesionálním životě podávat co nejdéle nejlepší výkony.
Znalost o hojící síle zázračného kořene a jeho použití tedy sahají do dávné historie. První psané dokumenty o ženšenu jsou staré 2000 let. To ale nic nemění na tom, že ženšen stále patří mezi nejdůležitější lékařské rostliny, a to dnes už zdaleka nejen na dalekém východě.. Lidé nejdříve ženšenový kořen žvýkali pro jeho povzbuzující účinky, později se ho naučili kultivovat a v propojení s moderní vědou daleko více využívat.
Jeho mateřskou zemí jsou Čína a Korea. První Evropan, který ženšenový kořen při svých výpravách na Dálný východ poznal, ale do Evropy nikdy nepřivezl, byl v třináctém století Marco Pólo. Evropě ho až v sedmnáctém století představili Holanďané, kteří o něm hovořili jako o afrodiziaku. Postupně, jak se evropští mocní dozvídali o jeho zázračných vlastnostech, začali se o ženšen stále více zajímat. Jedni z prvních, kteří byli vysláni do Číny, byli jezuitští kněží. Ti se učili na čínském císařském dvoře, jak kořen zpracovávat, a poté ho potají přiváželi do Evropy. Ale čínští císaři si chtěli ženšenové tajemství uchovat pro sebe. Nechtěli se o zázrak přírody, který skrývala nenápadná rostlinka s trsy červených bobulek, s nikým dělit. Postupně se rostlina, která kvetla jen několik dnů na jaře, stala přísně hlídanou a vzácnou.

více


Perspektivy koenzymu Q10

Napsáno 12.7.2010

Q
10Koenzym Q10 je účinný endogenní antioxidant, který vzniká a působí přímo v těle. Je zároveň nepostradatelnou složkou při tvorbě energie (ATP) v mitochondriích všech buněk. Je všudypřítomný v přírodě a nachází se v téměř každé buňce včetně buněk kožních. 
Už dlouho je známo, že jeho snížené hladiny se objevují při mnohých onemocněních. Na základě tohoto poznatku se doporučuje jeho doplňování při srdečněcévních onemocněních, svalové dystrofi i (slabosti), cukrovce, mužské neplodnosti a jiných potížích. V současnosti se však vytváří nový prostor pro dlouhodobé užívaní koenzymu Q10 ve formě doplňků stravy, zejména v těchto stavech: 

LÉČBA STATINY A KOENZYMEM Q10
Statiny, to je skupina léků, která se užívá ke snížení hladiny cholesterolu, tím i k prevenci infarktu myokardu a mozkové mrtvice. Při jejich dlouhodobém užívaní se však výrazněji snižuje hladina koenzymu Q10 v organizmu. Vysvětlení: účinek některých statinů spočívá v inhibici syntézy (zabrzdění tvorby) kyseliny mevalonové, která snižuje hladinu cholesterolu. Samotná mevalonová kyselina je však potřebná pro syntézu koenzymu Q10. Proto se při dlouhodobém podávaní statinů doporučuje suplementace koenzymem Q10, která tu má logické opodstatnění a je žádoucí.

více


O deset let mladší ve 30 dnech - těžko k uvěření, přesto pravda

Napsáno 12.7.2010

O
deset let mladší ve 30 dnechKdo v padesáti vypadá na padesát, je si sám vinen, tvrdí fyziologové. Není problém vypadat v padesáti letech na pětatřicet, či v šedesátce na pětačtyřicet.
Biologickou studnicí mládí je kolagen, pojivová tkáň, jemuž američtí vědci připisují rozhodující roli v tom, jak vypadáme. Pro jeho obnovenou stavbu jsou potřebné aminokyseliny prolin, lyzin a glycin.Jsou obsaženy v mléce, sýru, rybách, v drůbežím, hovězím a jehněčím mase a v luštěninách. Pro spojení těchto bílkovin v molekulu kolagenu s více než 16 000 atomy je nutný zinek a vitamin C. Následně je pojivová tkáň protkána vlákny elastinu. Často jedno jediné zdravé jídlo dokáže v průběhu několika hodin zlepšit strukturu pojivové tkáně a tak změnit náš vnější vzhled. 
Vitaminy C a E brání vypadávání vlasů. Ten, kdo denně vypije šťávu ze čtyř citronů, najde brzy podstatně méně vypadaných vlasů ve svém hřebeni. Vitamin E brání přemaštění vlasové pokožky a vzniku lupů. Chrání nenasycené mastné kyseliny před oxidací volnými radikály. Atomární struktura zdravých klidných molekul spočívá na elektronovém páru. Volné radikály mají jeden elektron, jsou nenasycené a snaží se spojit s dalším elektronem. Ten odtrhnou z dalšího elektronového páru a tato řetězová reakce se šíří v rychlém tempu.

více


Dáma jménem Echinacea

Napsáno 12.7.2010

EchinaceaKdyž jsem se poprvé seznámil s echinaceou, tedy bylinou, kterou u nás pro její krásně fialově zbarvenou mnoholistou hlavu nazýváme rudbekií nachovou, nevěděl jsem ještě, co vše dokáže. Představoval jsem si její účinek proti nachlazení, ale netušil jsem, jak mocného společníka v ní naleznu na posílení obranyschopnosti organismu.
Echinacea je původem z Ameriky. Já jsem se dozvěděl, že už původní obyvatelé, indiáni, ji užívali jako mnohostrannou léčivku. Bývala prý jejich průvodcem na dlouhých a namáhavých cestách prérií. Povzbuzovala organismus před nepřízní počasí i nepřízní osudu. Do Evropy se dostala někdy v 17. století právě z Ameriky a byla uctívána pro svůj velmi povzbudivý účinek na celý organismus. Dnes víme, že echinacea podporuje imunitní systém a garantuje silný účinek na něj.

více


Nejprodávanější produkty Energy

Napsáno 12.7.2010

Energy Group a.s. je výhradně česká společnost založená v polovině devadesátých let. Prostřednictvím vlastních produktů jsme již od svého vzniku průkopníky alternativní medicíny nejen v Česku, ale i jinde ve světě, kde jsme již získali pevné místo na trhu, podporu zákazníků i odborné veřejnosti.

Naše filozofie
Filozofie firmy Energy je založená na celostním přístupu k člověku a chápe tělo i mysl jako propojené součásti jednoho energetického systému. Optimální spolupráce obojího je pak základním předpokladem zdraví celého organismu. Důraz klademe tedy nejen na prevenci jednotlivých zdravotních problémů, ale snažíme se zaměřit pozornost každého klienta do jeho vlastního středu.

více


Kalendář užívání produktů Energy

Napsáno 12.7.2010

LEDEN
Začátek ledna je poznamenán oslavami přicházejícího roku. V každém případě lze využít REGALENu na postižení trávicího traktu způsobené dietními chybami (5-5-5, 2 až 7 dní). V zimním období je zatížen především vylučovací systém, který můžeme harmonizovat RENOLem (5-0-5, 14 až 21 dní). Nahromaděné metabolity lze odstranit koupelemi v BALNEOLu (2x týdně po dobu 14 až 21 dní) nebo detoxikací pomocí CYTOSANu (0-0-1, 3 týdny). Z krémů přichází v úvahu RUTICELIT nebo Piedin při problémech se špatným prokrvením nohou a PROTEKTIN jako ochrana obličeje před slunečním zářením na horách. Po celou zimu je vhodné ošetřovat nohy Piedinem proti plísním, kterým se v zimní obuvi obzvlášť daří.

více


Multi-Vitamol - ponořte se do světa vitaminů

Napsáno 12.7.2010

Multivitamol

Složení naší stravy značně zaostává za požadavky racionální výživy. Naše populace trpí nedostatkem vápníku, vitaminu C, kyseliny listové, hořčíku a dalších látek. Tato skutečnost dala podnět ke vzniku multivitaminové řady Dr. Theiss Multi-Vitamol. 

V průměru člověk zkonzumuje přibližně 850 kg potravin za rok. Vitaminy se na tomto množství podílejí přibližně 350 g. Nemají žádný význam jako energetický zdroj ani nejsou používány na stavbu buněk nebo tkání. Přesto jsou životně důležité pro naše zdraví. Podle nejnovějších poznatků je jejich role důležitější než bylo dosud uznáváno. Příjmem vitaminů je možno určité potíže i nemoci nejen mírnit, ale dokonce i léčit. Budí k životu naši látkovou výměnu, činí nás svěžími a vitálními. Každá forma nadměrné zátěže postupně zbavuje naše tělo vitaminů. Tyto stresem podmíněné ztráty mohou vést k poruchám látkové výměny bílkovin a hormonů.

více


Revoluce v jídelníčku

Napsáno 12.7.2010

Enzymy to umožňují – dynamicky a kreativně vpřed

Revoluce v jídelníčkuMalý test:
Vyskočíte ráno s elánem z postele a vzhůru do koupelny?
Máte někdy potřebu vyběhnout schody namísto toho, abyste je vyšli pomalu?
Nevadí vám nést určitou dobu těžký předmět, jako např. pneumatiku či truhlík s květinami?

Pokud jste jednou odpověděli na dané otázky slovem ne, nejste tělesně zcela ve formě. Při trojnásobném ne je nejvyšší čas postarat se o přísun energie.

ROLE ENZYMŮ
Dobrá tělesná kondice není v žádném případě jen otázkou trénovaných svalů, ale vyžaduje dostatečný přísun bílkovin a vyrovnanou produkci hormonů. Rozhodující role ale náleží enzymům. V každé minutě probíhají v našem těle miliardy chemických reakcí, které jsou vedeny a realizovány pomocí enzymů. Jejich nejdůležitější úloha spočívá ve štěpení toho, co sníme, na základní stavební kameny. Následně přispívají k zabudování získaných biolátek do nitra buněk. V těchto procesech spotřebovává naše tělo rovnou polovinu všech svých energií. Protože slinivka břišní u mnohých z nás pracuje nedostatečně, do střeva se dostává málo enzymů štěpících cukry, tuky i bílkoviny. Často až polovina potravy zůstává nestrávena.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS