Léčivý čaj sayonara

Napsáno 4.8.2010

Japonský prášek sayonara je pro vás možná velkou neznámou. Ale protirakovinné a omlazující účinky takto podávaného zeleného čaje vás možná přinutí jej aspoň vyzkoušet.

Sayonara - zelený čaj v prášku

Jak sám název napoví (sayonara znamená japonské pozdravení), dává tento prášek "sbohem" všem zdravotním problémům. Protože jsou Japonci uznáváni jako nejzdravější národ na Zemi, jejich přírodní medicína je stále více součástí i západní společnosti. A tak i čaj z prášku sayonara se stále více probojovává na náš stůl. Při hojném popíjení na sebe účinky nenechají dlouho čekat. Spolu se správnou životosprávou navrací životní vitalitu a přirozenou imunitu, která v oslabení propouští do organismu veškeré škodliviny, viry, bakterie a následně nemoci. 

více


Ixoderm - bezpečná likvidace přisátých klíšťat

Napsáno 29.7.2010

Přípravek první volby určený k rychlé paralizaci, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte znamená definitivní konec diskusí, zda a čím přisáté klíště zakápnout, jeslti je lepší jej vyšroubovat nebo vyviklat... Nic takového! Ixoderm potenciálně rizikovou situaci řeší bezpečně, efektivně, rychle a bez jakýchkoliv věkových omezení (je vhodný i pro nejmenší děti).

Jak působí Ixoderm

Unikátní formule přípravku Ixoderm vychází z originálních poznatků týkajících se rizik vznikajících během odstraňování klíšťat a přípravek svými účinky pokrývá celou problematiku rychlého a bezpečného odstranění klíštěte. Přípravek plně vyhovuje předpokladům nutnosti rychlého zneschopnění, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte.

Prvním a zásadním účinkem přípravku je okamžitá anesteze (zneschopnění) klíštěte bez vyvolání jakékoliv jeho obranné reakce (především zvýšené slinění či vyzvracení obsahu útrob klíštěte do ranky).

více


Chlamydie

Napsáno 27.7.2010

Problematika latentně přítomné chronické chlamydiové infekce je z klinického hlediska málo objasněna. V České republice se diagnostika chlamydií rutinně neprovádí. V zahraničí se však začíná této problematice věnovat velká pozornost, o čemž svědčí řada odborných prací o vztahu chlamydií k výskytu závažných onemocnění jako jsou cévní příhody, poruchy srdeční činnosti, astma, rakovina, roztroušená skleróza mozkomíšní, revmatické postižení aj. Přitom dosud nevíme, zda chlamydie jsou přímým původcem, akcelerátorem rizika, podmiňujícím činitelem nebo jenom zhoršujícím činitelem při vzniku těchto nemocí. Mikroorganismy chlamydií napadají zejména pohlavní orgány a plíce a posléze klouby, srdce a mozek.

Chlamydie jsou všudy přítomní, nepohybliví skrytí parazité uvnitř lidských buněk, které patří mezi jedny z nejúspěšnějších a často velice podceňovaných původců celé řady infekčních chorob. Jedná se o nitrobuněční parazity (tzn., že nejsou schopni množení jinde, než v buňce hostitele). Tyto bakterie byly, díky své schopnosti množit se v cytoplazmě hostitelských buněk, dříve považovány za viry, těm se však pouze podobají.

Jsou původci jak vzniku pohlavních, tak i očních nebo plicních infekcí. Z toho vyplývá, že k přenosu chlamydií dochází jak pohlavním stykem, ale také kapénkovou infekcí nebo pouhou nedostatečnou hygienou, také však přenosem z nakažené matky na dítě při porodu.

více


Vícekmenová probiotika

Napsáno 22.7.2010

Proč vícekmenová probiotika ?

  • Probiotika, která obsahují několik druhů zdraví prospěšných mikroorganismů budou mít lepší, širší účinek na celé spektrum střevních potíží
  • Kombinace laktobacilů a bifidobaktérií vede k tomu, že se vzájemně doplňují, jelikož každý z těchto kmenů osidluje jinou část trávicícho ústrojí. Laktobacily osidlují ve větší koncentraci tenké střevo, zatímco bifidobaktérie osídlují především oblast tračníku (tlustého střeva).
  • Je velmi nepravděpodobné, že jednotlivý probiotický kmen bude mít u jednotlivce účinky na větší spektrum střevních potíží, proto se pravděpodpobnost účinků výrazně zvyšuje u produktů s větším množstvím probiotických kmenů.

více


Vše o Lepicolu

Napsáno 22.7.2010

Lepicol je přípravek z přírodních ingrediencí pro zdravý obsah střev.
Udržování zdravého obsahu střev je jedním z nejdůležitějších kroků,které by měl člověk dodržovat,aby umožnil svému tělu efektivně fungovat a tím napomáhat k udržování celkového zdraví.

Lepicol je potravinový doplněk, který přispívá ke správné fyziologické funkci tenkého a tlustého střeva. Neobsahuje žádné umělé ingredience.

K zabezpečení tohoto úkolu využívá Lepicol ve svém složení tří přírodních složek.

  • Vláknina z osemení jitrocele indického ( Psyllium Husk )
  • Prebiotika - Fruktooligosacharidy (FOS) z čekanky obecné (Cichorium intybus )
  • Probiotika - Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum

Kombinace těchto tří složek ve správném poměru je vyjímečná a má tzv. synergický účinek, tzn. že jednotlivé složky se vájemně doplňují a zvyšují svůj účinek.
Směs prebiotik a probiotik se označuje jako tzv. synbiotikum.

více


Zdravé panenské oleje 1.díl

Napsáno 14.7.2010

Dobře vybrané druhy panenských olejů lisovaných za studena mohou být nápomocny i našemu zdraví. I když jde o tuk, jsou ideálním doplňkem zdravé výživy.

Panenské oleje aneb co musíte vědět

Olej ze semen, obilnin, bylinek, plodů a některého ovoce, spousta z možností na výběr - ke koupi i zpracování, jisté z druhů jen těžko k sehnání. V běžných obchodech stále převládá až přílišná jednoduchost - rostlinný olej, slunečnicový,  maximálně nějaký z obyčejných rafinovaných olivových olejů, který je získávány z olivových výlisků, ten by byl bez chemické úpravy nepoživatelný. A proč je nekoupit, jsou přece nejlevnější.

Dnes se podíváme na oleje, které s chemií nemají nic společného a patří mezi nejzdravější doplňky jednotlivých jídel, které se jimi pokapou nebo jsou k surovinám za přípravy vmíchány. Některé jsou užívány na lžičku a jisté druhy použijeme i k masáži nebo potření bolavého místa.

Zařazením zdravých olejů a upravením životních návyků můžeme mnohým onemocněním předejít nebo zlepšit jejich průběh a léčbu. Oleje připravené přírodní cestou jsou zdrojem vitamínů, posilují obranný systém organismu a mají vysokou koncentraci bioaktivních složek.

více


Zdravé panenské oleje 2.díl

Napsáno 14.7.2010

Panenské oleje jsou přírodními produkty. O tom, jak se vyrábí se můžete dočíst v prvním díle seriálu Zdravé panenské oleje 1.díl, kde získáte základní informace. Panenské oleje všeobecně nejsou určeny k tepelné přípravě, spíše k dochucování, podávat je lze dětem již od tří let. Mohou být jak součástí pokrmů, tak přímým doplňkem výživy, kdy jej podáváme v malém množství jednoduše na lžičce. Užití je i vnější - do koupelí, k masážím, ale také k potírání bolavého místa na těle apod.

Přestože se zdravá výživa dostává krůček po krůčku i k nám, některé z méně známých druhů jsou jen těžko k sehnání. Držíme palce v pátrání - v případě, že o některý v našich končinách nesehnatelný olej chcete rozšířit svou domácnost.

 

více


Panenské oleje SOLIO

Napsáno 14.7.2010

Naše panenské oleje, za studena lisované, jsou stáčené v atmosféře inertního plynu, což zaručuje jejich 100 procentní kvalitu a čistotu. Obsahují všechny řady OMEGA nenasycených mastných kyselin, které, obzvláště v dnešní době, naše tělo tolik potřebuje, spoustu vitamínů, prvků a minerálů a to vše v přírodní podobě. Zdravé oleje jsou velice vhodné jako doplněk stravy k posílení Vašeho organismu.

Neváhejte a vyberte si z široké nabídky panenských olejů. Nabízíme Vám nejnižší cenu na českém trhu!

 

více


Lněný olej

Napsáno 14.7.2010

Autor: Fitlife (14.08.2008 15:32)
Lněné semínko, z něhož se získává v kuchyních celého světa velmi oblíbený olej, se pěstuje již více než 7000 let. Tato rostlina je už po tisíciletí používána jako vlákno k předení a tkaní lněného plátna, její semena jsou však také bohatým zdrojem spousty látek, které mají na naše zdraví velmi zajímavé účinky – olej ze semen (včetně semen samotných) má léčivé vlastnosti a běžně se používá k léčebným účelům.
 
Len je rostlina velmi bohatá na zdraví prospěšné tuky – tzv. esenciální mastné kyseliny (to jsou tuky, které si tělo nedokáže samo vyrobit). Nejvíce zastoupené jsou omega-3 (známé především z rybího tuku) a omega-6 kyseliny. O těchto tucích je prokázáno, že jsou vysoce účinné při prevenci především srdečně cévních chorob – pokud pravidelně do svého jídelníčku zařadíte lněný olej lisovaný za studena, dojde nejenom ke snížení množství LDL (špatného) cholesterolu v krvi, ale také významně snížíte riziko vzniku např. infarktu, mozkových příhod či anginy pectoris.
 
Esenciální mastné kyseliny hrají v našem těle i jiné důležité role – především ochraňují buněčnou membránu před škodlivými vlivy a navíc do buněk propouští potřebné živiny.
 
Rozemleté lněné semínko je navíc vynikajícím přírodním zdrojem vlákniny, která zvětšuje objem stolice a olej v ní obsažený zvláčňuje sliznici. Doporučuje se proto k léčení zácpy a problémů při divertikulóze střev.

 

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS