Maqui - přeborník ORAC

Napsáno 23.1.2013

Jedinečná temně fialová bobule, která má v průměru 4 - 6 mm, roste v odlehlých místech Patagonie, v jednom z nejčistších a nejúrodnějších míst na Zemi. Jedná se o malý, stále zelený strom s měkkou kůrou, dosahující výšky 4 - 5 metrů. Léčivé účinky Maqui Berry objevili patagonští indiáni z kmene Mapuche, kteří tuto bobuli po století využívali k léčebným účelům. Maqui je také známa jako "chilský wineberry", a místně jako maqui, maquei, queldrón, ach, koelon a clon. Maqui berry má mezi druhy ovoce výrazně nejvyšší antioxidační účinky. Předstihuje v tomto směru, a to až třikrát ovoce Açaí nebo čínskou Goji berry, které byly považovány za dosavadní rekordmany. Podle některých vědeckých výzkumů je právě dostatek antioxidantů základem dobrého zdraví a dlouhověkosti.

více


Brusinky a jejich přínos u zdravého životního stylu

Napsáno 17.1.2013

Stav močového měchýře a močových cest trápí řadu pacientů. V počátku zdánlivě nekomplikovaný průběh často končí jako dlouhodobě obtěžující a úporná komplikace.

Stejně tak je tomu i v případě mužů, kde se problémem stává prostata. Uvedené problémy během života prodělá až 50% žen a 10% mužů. Polovina žen má přitom zkušenost s více opakovanými epizodami. Také komplikacemi trpí nejvíce sexuálně aktivní jedinci, kde jsou původcem sexuálně přenosná onemocnění.

více


Skeletin a Renol pomůžou kloubům a pročistí ledviny

Napsáno 15.1.2013

Pro ty, kdo trpí bolestivými onemocněními klubů, nabízí Energy jednoduché řešení. Jsou jimi přípravky Skeletin a Renol, které přispívají k celkové detoxikaci organismu. Oba produkty zároveň harmonizují energetické dráhy ledvin a močového měchýře.

Skeletin je přírodní produkt s obsahem sépiové kosti, kolagenu, rybího oleje, šípkového a kopřivového výtažku a manganu. Je zdrojem minerálních látek důležitých pro stavbu a obnovu kostní tkáně, regeneruje kloubní chrupavky a zlepšuje kvalitu všech pojivových tkání. Má protizánětlivé a protirevmatické účinky a podporuje dobrý stav kostí a kůže.

Pomáhá při kloubních onemocněních, jako je artróza, artritida, revmatismus nebo dna. Napomáhá také při nadměrném zatěžování kloubů sportem nebo vysokou tělesnou hmotností. Skeletin je vhodný i jako doplněk pro správný vývoj v období růstu. Po menopauze a ve stáří zpomaluje úbytek kostní hmoty s možností vzniku osteoporózy. Pomáhá také při zvýšené lámavosti nehtů, vypadávání vlasů a povadlé pokožce. Je účinný i proti vzniku zubního kazu.

více


Energy - produkty měsíce ledna

Napsáno 2.1.2013

Ať se nám to líbí, nebo ne, počáteční období roku nás budou čím dál tím častěji vrhat do náručí plískanic, fujavic, námraz a sněhových závějí. A tak kromě nachlazení a viróz na nás často čekají i přes veškerou naši opatrnost zapeklité úrazy v podobě modřin, natažených šlach nebo v horším případě přímo zlomenin. Neměli bychom váhat a jít hned zkontrolovat, zda v naší lékárničce nechybí Renol. Nejenže pomůže doplnit základní energii, a usnadní tak tělu vypořádat se s virózou či nachlazením, ale podpoří kost, která utrpěla újmu, a zařídí co nejrychlejší obnovu.

více


Energy - produkty měsíce prosince

Napsáno 9.12.2012

Do prosince je napěchováno tolik důležitých dat, že nám z nich jde hlava kolem. Pro naše tělo je to hlavně začátek astrologického roku. Se začátkem se z pohledu čínských učení pojí prvek Dřevo, a tak tělo se v tuto dobu dostává do rukou právě hospodáři Dřeva. Voda – matka Dřeva – svého syna všemožně podpoří a dodává mu sílu podniknout základní kroky k budoucímu uchycení nového osiva. Podobné procesy se odehrávají v našem těle a my je můžeme ještě posílit Regalenem. V tuto dobu má Regalen nejefektivnější účinek právě díky podpoře Vody, říkáme, že „Posílení Dřeva v zimě přidá vítr do plachet na jaře“.

více


Přípravky k antioxidační ochraně a výživě očí - řada OCUVITE®

Napsáno 9.12.2012

Kvalita života znamená uchovat si sílu zraku

Lidské oko je jeden z nejúžasnějších a nejsložitějších výtvorů přírody. Vidět a vnímat okolí nám umožňuje složitá metabolická výměna, která funguje správně pouze tehdy, jestliže je zajištěn dostatečný přísun potřebných živin.

Přípravky řady Ocuvite® jsou k dostání v každé lékárně. Mohou být též dobrým tipem na dárek pro Vaše blízké.

Ocuvite® Complete

Nový doplňek stravy Ocuvite® Complete byl vyvinut na základě vědeckých poznatků, abyste si udrželi svůj zrak dobrý i s přibývajícím věkem.

Ocuvite Complete® obsahuje omega 3 mastné kyseliny pro udržení dobrého zraku. Lutein a zeaxanthin zase pomáhají vytvářet ochranný makulární pigment, který filtruje škodlivé modré světlo. Antioxidanty a zinek pomáhají neutralizovat volné radikály a redukují oxidační stres.

více


Hubnutí po třicítce. Proč pokusy většiny žen selhávají?

Napsáno 4.12.2012

Máte stále stejné stravovací návyky, avšak kalhoty je stále těžší dopnout? Chyba nemusí být vůbec na Vaši straně. Stojí za tím ubývající hormony.

V důsledku hormonálních změn dochází ke snížení spotřeby kalorií a zpomalení metabolismu. Proto tělesné proporce nabývají na objemu, což vede k úpadku Vašeho sebevědomí a celkovému nepohodlí.

Hlavou se Vám honí myšlenky na diety a hladovění. Prosím, neuchylujte se k tomuto řešení. Přiznejte si konečně, že vedou pouze ke zpomalení metabolismu a následnému jo-jo efektu.

Říkáte si, „co mám tedy dělat“?
Správná výživa a optimální sportovní aktivita je omílána stále dokola, avšak Vy krom toho potřebujete něco navíc. Potřebujete zpátky svoje hormony!

Jak se ale vyznat v doplňcích stravy a jak si vybrat ten pravý?
Jistě si vzpomínáte na teleshoppingové reklamy, které se Vám snažily prodat své koktejly a tablety, které „zaplácly“ žaludek, díky následnému zapití každé tabletky litrem vody, nic víc. Nachytala jste se? Nevadí, nyní buďte chytřejší.

Novinkou je přírodní výrobek od Italské firmy Zuccari.
Ta se již po několik let specializuje na řešení ženských problémů, jako jsou:

  • celulitida,
  • záněty močového měchýře,
  • vaginální mykózy.

více


Purpura Bacca - ovoce plné antioxidantů

Napsáno 1.12.2012

Purpura Bacca (jiný název pro Acai Berry)  jsou plody palem rostoucích v oblastech Střední a Jižní Ameriky. Právě odtud se také postupně začal prakticky do celého světa šířit jejich věhlas založený z velké části především na prosté skutečnosti, že jde o bobule vyznačující se vůbec nejvyššími nutričními hodnotami, s nimiž se ve světě ovoce můžeme setkat.

Právě proto jsou také temné plody Purpura Bacca (Acai Berry) tradičně označovány jako „super-food“, at´už v řadách běžných obyvatel míst, kde se jim daří nejvíce, tak i v prostředí nejrůznějších dobrodruhů, jež svůj život zasvětili alternativním cestám hledání zdraví a moudrosti. Vášeň pro hledání podobných superlativů týkajících se těchto vydatných plodů však s nimi nakonec sdílí i samotní producenti: pěstování Acai Berry se totiž v posledních letech stává stále výnosnější činností.

Důvody této sílící obliby Purpura Bacca však samozřejmě nespočívají pouze v ekonomické rovině, ale spíše v oněch mimořádně bohatých koncentracích zdraví prospěšných látek, jimiž tyto plody obdařila příroda. Nesčetné laboratorní analýzy tak bezpečně prokázaly, že sytě zbarvené plody Acai Berry se čerstvě po své sklizni mohou pochlubit vysokou koncentrací jak bílkovin, tak i vlákniny, vitamínu A, ale stejně tak vápníku nebo železa.

Pověstnými se v neposlední řadě staly antioxidační účinky Purpura Bacca, přestože nedosahují natolik výrazných hodnot jako například hroznová št´áva či pomerančový džus. Pro úplnost zde však dodejme, že v tomto ohledu jsou plody Purpura Bacca dodnes předmětem intenzivního vědeckého zájmu, a proto není vyloučeno, že se v budoucnu setkáme i některými dalšími objevy.

více


Jak pomoci krvetvorbě?

Napsáno 21.11.2012

HemoplusBledá pleť, únava, slabost, omdlévání, bušení srdce, hučení v uších, bolesti hlavy, závratě a někdy i dušnost. Všechny tyto projevy jsou známkou chudokrevnosti, kterou bychom určitě neměli podceňovat.

Je vhodné navštívit včas lékaře, protože je zapotřebí nejprve určit příčinu anémie a teprve poté nasadit cílenou léčbu. I za běžnými stížnostmi na nekvalitní lomivé nehty a vypadávání vlasů lze vystopovat jako možnou příčinu anémii.

Kde vzniká problém?

Transport kyslíku mají na starosti červené krvinky, v nichž se váže na červené krevní barvivo, které se nazývá hemoglobin. Máte-li anemii, krev obtížně získává dostatek kyslíku a nemůže jej pak distribuovat do svalů, mozku a do dalších orgánů. Moderní strava, spojená s konzumací průmyslově připravovaných potravin, bývá často nevyvážená. Ze střeva se pak nevstřebávají potřebné látky pro výstavbu červených krvinek a dochází k nutriční anémii, která je spojena s nedostatkem železa, jenž je základní složkou hemoglobinu. Existuje ještě řada dalších příčin chudokrevnosti, které jsou součástí mnoha jiných poruch či nemocí.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS