Co je střevní mikroflóra dětí?

Lacium JuniorBěhem života jsou děti i dospělí neustále vystavováni kontaktu s různými bakteriemi, které ovlivňují složení střevní mikroflóry. Některé mají velmi prospěšné účinky a jsou nezbytné pro správné trávení a celkové zdraví organismu, jiné jsou velmi škodlivé. Právě přemnožení těchto škodlivých bakterií působí nejrůznější trávicí potíže a onemocnění. Ta mohou vzniknout v důsledku stresu, špatné životosprávy nebo po nadměrném užívání některých léků – zejména antibiotik.

Prospěšné bakterie naší střevní mikroflóry fungují jako přirozená ochranná bariéra a stimulátor imunitních reakcí. Oslabený imunitní systém je méně schopný bojovat s přicházející infekcí, naopak zdravý střevní trakt je základem dobrého zdraví celého organismu. Trávicí trakt novorozených dětí je prakticky sterilní, bez přítomnosti bakterií. Až během několika dnů po narození dochází v důsledku kojení a vlivu okolního prostředí k jeho osídlení. Střevní plocha představuje rozlohu dvou fotbalových hřišť. Na této ploše se nachází sídlo střevem asociovaného imunitního systému. Až 70 % aktivity imunitního systému se odvíjí ze střev. Probiotika (z řečtiny „pro život“) – jsou živé „přátelské“ bakterie, které obnovují a pěstují přirozené osídlení trávicího traktu. Přispívají k jeho celkové rovnováze a udržují zdravý poměr mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi.

Prebiotika (frukto-oligosacharidy a inulin) – vytvářejí živnou půdu pro rozmnožování probiotických bakterií a podporují tak rychlejší a účinnější osidlování střevní mikroflóry.

Na našem trhu se nachází mnoho produktů na obnovení střevní mikroflóry. Ovšem podle nejnovějších vědeckých poznatků pouze některé z nich splňují důležitá kritéria. Jedná se o přípravky, které obsahují tzv. Lactobacillus rhamnosus. Jedinečným produktem splňujícím veškeré nároky je LACIUM JUNIOR, který kromě výše jmenovaného Lactobacillus rhamnosus obsahuje také Bifidobakterium longum a speciálně vyšlechtěné Lactobacillus plantarum + prebiotikum Inulin.

Tato nová generace bakterií mléčného kvašení pomáhá při vývoji zdravé mikroflóry dítěte, odstraňuje zažívací obtíže, jako jsou průjem, zácpa, nadýmání, aktivuje přirozenou imunitu dítěte, chrání před virovými infekcemi a nachlazením a je vhodný u alergií i atopických onemocnění.

Lacium junior je velmi kvalitní přípravek, který byl odborně posouzen Českou pediatrickou společností a je vhodný již pro kojence od ukončeného 9. měsíce věku.

Výhodou tohoto produktu je, že jej není nutno uchovávat v lednici. Snadno a velmi jednoduše jej lze přimíchat do jakéhokoliv jídla či nápoje, např. kaše, přesnídávky, mléčné výživy, čaje apod.

Přípravek má dvě příchutě – jahodovou a vanilkovou. 

Pavlína Suchánková

Napsáno 12.7.2010
» seznam článků


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS